Skip to main content

Niektorí sa možno v tomto texte spoznajú. Niektorí, našťastie, nie. V obchodoch nás už od jesene týrajú vianočnou výzdobou. Konzumný spôsob života väčšinu núti k tomu, aby si robili zásoby jedla a ozdôb. V daný moment sú to drobnosti, ktoré nutne (ne)potrebujeme. Manipulatívnejší jedinci sa ale v ošiali stratia a naletia marketingovým ťahom predávajúcich.

Viac ako polovičné akcie nás nútia zastaviť sa v každom obchode. Nemôžeme byť predsa horší ako naši susedia. Treba nielen sebe, ale aj ľudom v našom okolí dokázať, že máme na to, kúpiť si ďalšie vianočné ozdoby, nepotrebné dekorácie alebo Santa Clausa so sobím záprahom. Kedy, ak nie teraz?

Matky a babičky sú schopné predbiehať sa v tom, ktorá z nich napečie viac koláčov. Je to ich povinnosť. Božechráň, ak nebude plný byt medovníkov, prípadne si dovolia nenapiecť manželove obľúbené vanilkové rožky. Avšak, je viac ako pravdepodobné, že sa do Vianoc budú zvŕtať v kuchyni minimálne raz kvôli ďalšej várke. Nevadí, k najkrajšiemu obdobiu v roku to predsa patrí! Ak sa aj zaradíte do skupiny menej šťastných a medzi sviatkami vás chytí poriadny žlčníkový záchvat, nezúfajte! Návšteva pohotovosti nemusí skončiť najhoršie.

Lekár vám síce naordinuje diétu a pokoj na lôžku, ale nebude stáť nepretržite nad vami. Vy si teda pokojne môžete dopriať plný tanier kapustnice a majonézového šalátu. Veď si ho vychutnávate len raz za čas, tak teda…

Šťastné a Veselé!

Zdroj: Pexels.com

Natália Štepanovičová

Sarkastická kávičkárka, ktorá sa neberie vážne. Očarila ju printová aj rozhlasová žurnalistika. Okrem kofeínového nápoja má rada umenie, politiku a literatúru. Zaujíma sa aj o témy, ktoré súvisia s duševným zdravím.

Leave a Reply