Skip to main content


Ružomberok 19. marca – Súkromná základná umelecká škola(SZUŠ) Dotyk predstavila v ružomberskej Synagóge slávnostnú vernisáž spojenú s koncertom pedagógov s názvom Dotyk umenia. Svoje obrazy vystavovalo 13 pedagógov a v programe sa predstavilo desať hudobných vstupov v podaní vyučujúcich zo základnej umeleckej školy.

Vernisáž v spojení koncertu pedagógov sa konala už štvrtý rok. Myšlienka, Dotyk umenia, vznikla pri príležitosti dňa učiteľov. “Máme hudobný, výtvarný aj tanečný odbor. Snažili sme sa to spojiť, aby sme prezentovali pedagógov širšiemu okoliu,“ poznamenala riaditeľka Dotyku Kristína Hanulová. Učitelia z umeleckej školy vystavujú svoju prácu v ružomberskej synagóge. Na výstave bolo možné vidieť rôzne obrazy akéhokoľvek druhu a typu. 

Program koncertu otvorila svojím spevom Ingeborga Floreková pesničkou od Mira Žbirku – Balada o poľných vtákoch. Diváci mohli počuť hru na klavír, elektroakustickú gitaru či husle. Svoj talent v podobe spevu ukázali Peter Pekarčík, Kristína Hanulová, Ivana Ganobčíková, no predstavil sa aj Komorný spevácky súbor SZUŠ Dotyk. „Okrem toho, že sú učitelia, sú to skvelí hudobníci, výtvarníci a umelci,“ poukázala riaditeľka.

V publiku boli obsadené všetky pripravené stoličky a podľa potlesku bolo počuť, že si diváci kultúrne vyžitie užívajú. „Po dlhšom čase som sa kultúrne vyžila, čo ma veľmi naplnilo radosťou. Pochádzam z celkom hudobnej rodiny a sama hrám na klavír, a tak práve klavírne umenie som si užila najviac. Zimomriavky mi však nabehli aj pri speváckom súbore. Nemôžem však ale nikoho uraziť, každý jeden z nich je veľmi nadaný či už spevácky alebo výtvarne,“ potvrdila diváčka Monika.

Vernisáž pedagógov zo Súkromnej základnej umeleckej školy sa bude v synagóge vystavovať až do 31.marca.

Autor

Alexandra Kaučiariková

Leave a Reply