Skip to main content

Ružomberok 11. marca (Zumag) Katolícku univerzitu v Ružomberku navštívil dlhoročný redaktor televízie TA3 Matej Gáborík. V otvorenej debate zaujal viacerých študentov z rôznych ročníkov Katolíckej univerzity.

Televízny redaktor má za sebou vyše dvadsaťročnú prax vo viacerých slovenských, ale aj zahraničných televíziách. Premiérový konkurz úspešne absolvoval v súkromnej slovenskej televízii VTV, ktorá vysielala do prelomu milénií. Vyše dve desaťročia strávil v spravodajskej televízii TA3. Popritom pracoval v českých športových televíziách Galaxie Sport a Nova Sport. V nich venoval svoju pozornosť najmä komentovaniu kanadsko-americkej hokejovej ligy NHL.

Príprava na jeho prvý zápas mu trvala dva týždne. „Mesiac dopredu som sa dozvedel, aký zápas budem mať. Pripravoval som sa naň priebežne. O každom hráčovi som sa snažil zistiť čo najviac informácií,“ povedal redaktor o svojich začiatkoch v komentovaní.

Spolu so svojimi komentátorskými kolegami najlepšej hokejovej ligy na svete bol aj jej fanúšikom. „Niektorí fandili viac, iní menej, každý z nás mal svoj obľúbený klub. Dianie v NHL som začal sledovať najmä vďaka legendárnemu slovenskému útočníkovi Petrovi Bondrovi. Asi aj preto som najviac držal palce Washingtonu Capitals,“ priznal Gáborík.

Vyštudovaný pedagóg mal vášeň k športu už od malička. Počas svojej kariéry v televízií odkomentoval stovky športových prenosov a vytvoril tisícky reportáží so športovou tematikou. Urobil rozhovory s množstvom významných slovenských športovcov, ako napríklad so Zdenom Chárom, s Martinou Moravcovou, Michalom Martikánom, Dankou Bartekovou, Marekom Hamšíkom, Petrou Vlhovou či Petrom Saganom. Matej Gáborík naposledy pôsobil ako športový redaktor v RTVS.

Matúš Pažítka

Leave a Reply