Skip to main content

Slovenská futbalová reprezentácia zvíťazila vo svojom poslednom zápase kvalifikácie na Majstrovstvá sveta 2022 v Katare nad Maltou vysoko 6:0.

Na štadióne v la Vallete vyviedol na ihrisko svoje mužstvo na svoj jubilejný 50. reprezentačný zápas  kapitán Milan Škriniar. V zápase totiž nemohla pre zranenie, resp. kartové tresty nastúpiť trojica skúsených opôr: Marek Hamšík, Juraj Kucka a Peter Pekarík.

Omladená zostava začala aktívne a už v 6. minúte otvorila skóre zásluhou nádhernej útočnej akcie trojica Strelec, Rusnák, Duda. Skóre zápasu otvoril druhý menovaný z besprostrednej blízkosti po sklepnutej lopte od Dávida Strelca. O minútu neskôr sa družina Štefana Tarkoviča tešila z druhého gólu, keď sa po centri Tomáša Suslova presadil Ondrej Duda. V 16. minúte sa po Lobotkovej prihrávke druhý raz v zápase presadil kapitán Realu Salt Lake a zabezpečil tak Slovensku polčasové vedenie 3:0.

Napriek vedeniu rozdielom triedy naša reprezentácia nedala nohu z plynu dole. V rozmedzí od 47.-50. minúty nám dvojnásobnú presilovku svojou aktivitou zaistil Tomáš Suslov, keď sa po druhej žltej karte pobrali predčasne pod sprchy Ryan Camensouli a Teddy Teuma. V  69. minúte sa druhým gólom v zápase prezentoval stredopoliar „capkov“ z Kolína Ondrej Duda a druhú asistenciu pridal 19-ročný záložník Groningenu Suslov. O dve minúty neskôr zvýšil na 5:0 priemiérovým gólom za Slovensko Argentínčan so slovenským občianstvom Vernon de Marco. V 80. minúte zaspieval na štadióne Ta’Qali  „kanárik“, keď svoj prvý hetrik za slovenskú reprezentáciu  dovŕšil Ondrej Duda, hetrikom asistencii sa zaskvel mladík Tomáš Suslov. Slovenská futbalová reprezentácia tak neúspešnú kvalifikáciu uzavreli pohodlným víťazstvom 6:0.