Skip to main content

V Ružomberku, v malom meste na severnom Slovensku, nájdete kaviarne, ktoré nie sú len miestami na kávu, ale aj oknami do histórie a kultúry tohto kraja. Jednou z jedinečných kaviarní je „Café Kultúra“ umiestnená priamo v srdci historického centra.

Pri vstupe do kaviarne vás zaujme atmosféra kombinujúca moderný dizajn s dotykmi historickej architektúry, ktorý sa v budove Kutúry zachoval. Toto miesto nie je len o káve, ale aj o spájaní ľudí s kultúrou. Kaviareň pravidelne hostí rôzne kultúrne podujatia alebo diskusie, čo ju robí neoddeliteľnou súčasťou ružomberskej kultúrnej scény.

Každý šálka kávy je tu pripravená s láskou a odbornosťou. Ponúkajú široký výber káv z lokálnych pražiarní, čo zdôrazňuje ich záväzok k miestnym dodávateľom. Okrem kávy si  môžete vychutnať nie len čerstvé  dezerty, ale aj vynikajúco pripravené drinky a nápoje rôzneho druhu.

Kaviareň Kultúra nie je len miestom na oddych, ale aj platformou pre tvorivé myslenie a diskusie. S jej unikátnym spojením moderného prostredia a kultúrneho ducha Ružomberka sa stala obľúbeným miestom nielen pre miestnych obyvateľov, ale aj pre návštevníkov. 

Druhou, Ružomberčanmi obľúbenou kaviarňou, je Blaho. Už len jej názov vyvoláva pocit naplnenia a pri vstupe do kaviarne, Vás obíme príjemná atmosféra. 

Staro-nový interiér s prírodnými detailami, a prirodzeným svetlom vytvára harmonický priestor pre oddych a rozhovory s priateľmi. Či už sa rozhodnete posedieť pri stolíkoch v interiéri alebo si vyberiete miesto na vonkajšej terase, vždy budete obklopení príjemnou atmosférou. Neodmysliteľnou súčasťou Blaha sú torty a zákusky vytvárané z kvalitných lokálnych surovín. Majiteľka Andrea Kubasová si vytvorila svoj štýl zdobenia a vytvárania zákuskov, ktorý ľuďom robí radosť nie len na chuť ale aj na pohľad. 

Ktorú kaviareň si vyberiete je úplne na Vás, v oboch sa budete cítiť jedinečne a vychutnáte si kvalitnú kávu a chutný koláčik podľa Vašej chuti. 

Autor

Zuzana Šulíková

Fotografka

Leave a Reply