Skip to main content

Basketbalistky MBK Ružomberok prehrali v druhom kole skupinovej fázy Európskeho pohára FIBA s Melikgazi Kayseri 63:87.

Ružomberok 19. októbra (Zumag) – Liptáčkam chýbali v stretnutí dve zranené hráčky – Dominika Urbanová a kapitánka Alexandra Buknová. Napriek tomu ale domáce družstvo predviedlo proti favoritovi výborný výkon.

Začiatok duelu bol vyrovnaný, pričom po troch minútach bolo skóre nerozhodné – 7:7. V polovici prvej časti hry rozjasala Koniareň domáca Kamila Jarošová, ktorá úspešným trojkovým pokusom poslala Liptáčky do vedenia (12:11). V ďalšom priebehu sa do mierneho náskoku dostalo Kayseri, ktoré ovládlo úvodnú periódu po výsledku 25:19.

Druhá štvrtina bola v jednoznačnej réžii tureckého tímu, ktorý postupne začal napĺňať papierové predpoklady. Po prvom polčase vyhrávali hostky o 18 bodov – 47:29.

Po zmene strán Ružomberčanky vybehli na palubovku ako vymenené a razom začali udávať zápasové tempo. Domáce hráčky zlepšenou hrou stiahli manko na deväť bodov (49:58). V závere tretej 10-minútovky ale turecký protivník navýšil svoj náskok na 65:50.

V poslednej štvrtine sa Liptáčkam vyfaulovali dve kľúčové hráčky – Kamila Jarošová a Andrea Andělová. Túto skutočnosť využilo Kayseri na zveľadenie skóre a napokon triumfovalo nad Ružomberkom 87:63.

Hlasy trénerov

Juraj Suja, tréner MBK Ružomberok: „Teší ma, že sme na palubovke nechali maximum. Súper potvrdil papierové predpoklady, avšak nedali sme mu nič zadarmo. Kayseri je veľmi skúsené družstvo, bolo veľmi ťažké ho zastaviť.“

Emre Ozsari, tréner Melikgazi Kayseri: „Celý týždeň sme tvrdo trénovali na tento zápas. Ružomberok hral agresívne, má veľmi dobrý tím. Víťazstvo nás veľmi teší.”