Skip to main content

Spoločnosť Orion Partners s.r.o. sa pustila do neľahkého, no potrebného projektu. Z bývalého internátu sa stanú nové byty. S výstavbou sa začne 25.11.2021.


Ak je niečo, co naozaj chýba na Slovensku, sú to byty. Ľudia sa dostávajú do vážnych sociálnych situácii. Alarmujúcu situáciu s bytmi na Slovensku si uvedomuje aj spoločnosť Orion Partners s.r.o.: “ So zreteľom na neutešenú bytovú situáciu nielen v Ružomberku, ale v celej krajine, sme sa rozhodli pustiť do neľahkého, no potrebného projektu výstavby bytového komplexu, ktorý v sebe kombinuje prvky nájomného bývania a bytov v osobnom vlastníctve.” Takto priblížil hlavnú motiváciu zástupca investora, Tomáš Klopta. 
 
V komplexe vyrastie približne 150 bytov, z ktorých bude až 70 nájomného charakteru. Byty vyrastú v bývalom vysokoškolskom internáte IKAR. Budova bola postavená v 80-tych rokoch minulého storočia a odvtedy stojí budova v zanedbanom stave. “Naše plány chcú tak nadviazať na už pomerne bohatú históriu samotnej budovy a zároveň započať novú kapitolu v otázke riešenia dostupného bývania, ako aj bývania na prenájom v Ružomberku.” Vysvetlil Tomáš Klopta. Naznačil tiež, že týmto projektom sa plány nekončia. 
 
Spoločnosť Orion má záujem pokračovať v blízkom okoli vo výstavbe nájomných bytov a dostupných bytov pre mladé rodiny. “Veríme že spoločným úsilím môžeme docieliť synergický efekt medzi záujmom mesta, a teda nás všetkých, o dostupnom bývaní a záujmom staviteľ rozvinúť túto lokalitu pomocou bytovej výstavby”. Dodal.
Soňa Vieriková

Milovníčka hudby, poriadku, humoru a smiechu. Baví ju baviť druhých. V písaní sa neustále hľadá ale cíti blízkosť v rozhlase s mikrofónom pri ústach.

Leave a Reply