Skip to main content

Podľa legendy bola káva objavená pastierom kôz v Etiópii, regióne zvanom Kaffa. Z Afriky sa potom rozšírila postupne do všetkých kútov sveta. Stali sa z nás kaviarenské typy, a pitie kávy kultúrou. Aj Ružomberok ponúka niekoľko možností, ako a kde si tento horkastý nápoj vychutnať. Poznáte ich všetky?

Od zrnka ku komárovi

Zrnko dobrej kávy je rodinná pražiareň a kaviareň, ktorá sídli od roku 2016 v srdci mesta Ružomberok. Interiér kaviarne je ladený do príjemných odtieňov hnedej farby, ktorú dotvára abstraktná stena a kockovaná podlaha akoby vystrihnutá z 80-tych rokov.

Kovové konštrukcie po stenách, netradičné visiace lampy a dizajnové barové stoličky dodávajú priestorom kaviarne industriálny štýl.

Interiér je tak neutrálne a zároveň originálne zariadený, že priestory kaviarne zaujmú vekovú kategóriu, ktorá je najčastejšie spomínaná na obaloch od Lega. Na svoje si teda prídu všetci od 16-99 rokov.

Pokiaľ máte chuť na viac romantickú atmosféru odporúčam Café Bistro chez les Moustiques na Námestí Andreja Hlinku. Táto romanticky zariadená kaviareň rozhodne nie je miestom pre klubovú stretávku motorkárov…aj keď pivo tu majú skvelé. Zato ponúka úplne iné čaro. Pastelovo ružové steny v kombinácií s hnedým a bielym drevom vytvárajú jedinečnú atmosféru.

Lampy s teplým tónom svetla, čerstvé kvety a elegantné barové stoličky za vysokými drevenými stolmi napovedajú, že kaviareň obsadzujú skôr tie nežnejšie polovičky.

Opis fotky nie je k dispozícii.
Foto: FB/Café Bistro chez les Moustiques

Kde si dáte pomarančovú kávu

Ak ste ešte neochutnali kombináciu pomarančového džúsu a kávy, určite by ste to mali napraviť. Tie viac tradičné spojenia ako sú káva s mliekom, ale aj tie menej tradičné ako káva s tonikom, či džúsom si môžete vychutnať pod strechou rodinnej kaviarne Zrnko dobrej kávy.

Zrnko Dobrej Kávy - Pražiareň Kávy a Kaviareň Ružomberok
Foto: zrnkodobrejkavy.sk

Z čerstvo upraženej a namletej kávy, ktorej vôňa vás víta už pri príchode, dokážu šikovní a ústretoví čašníci vyčarovať šálku teplého, či studeného zázraku, ktorá Vám zlepší deň.

Kúsok z kaviarne si budete môcť odniesť aj domov. Obsluha Vám rada poradí pri výbere kvalitnej kávy, ktorá sa praží priamo za dverami kaviarne. Mexiko, Brazília, Kostarika, Etiópia…výber je len na Vás.

Komársky dobré raňajky

Okrem lahodnej kávy Café Bistro chez les Moustiques ponúka aj raňajky, osviežujúce limonády a perfektné koláče. Výber je taký široký, že sa nezmestil na jednu stranu ponukového lístka, a tak ho určite príďte prelistovať celý.

Na obrázku môže byť dezert
Foto: FB/Café Bistro chez les Moustiques

Beáta Šályová

Leave a Reply