Skip to main content

Basketbalistky MBK Ružomberok prehrali v treťom kole skupinovej fázy Európskeho pohára FIBA s Olympiacosom Pireus 46:59.

Ružomberok 26. októbra (Zumag) – Pred najvyššou návštevou doterajšej sezóny – 765 divákov, odohrali Liptáčky ďalší výborný duel. Olympiacos sa síce ujal vedenia (0:4), no zakrátko Ružomberčanky preklopili stav vo svoj prospech (6:5). Bodová naháňačka pokračovala aj v ostatnom priebehu úvodnej časti hry. Tú napokon vyhrali domáce hráčky 13:12.

Aj v druhej perióde boli diváci svedkami vyrovnaného basketbalu. Obe družstvá sa predbiehali v zmene skóre, pričom ani jeden z tímov si dlhé minúty nedokázal vypracovať väčší náskok. Do kabín napokon išiel o niečo spokojnejší grécky majster, ktorý po polčase viedol o bod – 28:27.

Po zmene strán pokračovali Ružomberčanky vo výbornom výkone, i keď si Olympiacos udržiaval mierne vedenie. Liptáčky však naďalej súperovi dýchali na chrbát, keďže pred poslednou časťou hry prehrávali len o štyri body (36:40).

Definitívne rozuzlenie prišlo šesť minút pred záverečným klaksónom, keď sa domácemu družstvu vyfaulovala Oľga Jackovecová. Tento moment rozhodol o ďalšom osude zápasu. Oslabený Ružomberok sa síce nevzdával, avšak favorizovaný Olympiacos si výsledok postrážil a napokon triumfoval 59:46.

Hlasy trénerov

Juraj Suja, tréner MBK Ružomberok: „Olympiacos potvrdil úlohu favorita. Som hrdý na svoje družstvo, že im to maximálne sťažilo. Hrali sme do posledného momentu, súperovi sme nedali nič zadarmo.“

Niklas Athanios, tréner Olympiacos Pireus: „V prvom rade chcem zablahoželať môjmu tímu. Musím však povedať, že sme nehrali dobre. V ofenzíve sme nepredviedli optimálny výkon.“