Skip to main content

Futbalisti MFK Ružomberok vyhrali vo štvrtom kole Slovnaft Cupu nad MFK Tatran Liptovský Mikuláš 2:1 po pokutových kopoch.

Ružomberok 25. októbra (Zumag) – Ružomberok, vedený novým trénerom Ondřejom Smetanom, mal v prvom polčase územnú a hernú prevahu. Tú pretavil na gól Jan Hladík, ktorý v 21. minúte otvoril skóre stretnutia – 1:0. V 50. minúte fauloval Viktor Úradník v pokutovom území Ľuboslava Lauru, za čo si vyslúžil červenú kartu. Loptu si na biely bod postavil Erik Jendrišek, ktorý vyrovnal na 1:1.

Keďže sa o víťazovi duelu nerozhodlo v riadnom hracom čase, museli prísť na rad jedenástky. V nich bol napokon úspešnejší domáci tím. V piatej sérii priklonil misky váh na jeho stranu Martin Chrien. Keďže na druhej strane chytil pokus Tomáša Geráta ružomberský brankár Tomáš Frühwald, tak sa z triumfu tešili Ružomberčania, ktorí po výhre 2:1 po pokutových kopoch postúpili do 5. kola Slovnaft Cupu.

Hlasy trénerov

Ondřej Smetana, tréner MFK Ružomberok: „Chceli sme mať lepší začiatok, súpera viac zatlačiť. Trvalo nám, kým sme sa do stretnutia dostali. Škoda našej nepremenenej šance pred penaltou. V takýchto zápasoch musíme pridať druhý gól, aby sme ho pokojne dohrali. Chlapcov však musím pochváliť za energiu a súdržnosť.“

Ján Haspra, tréner MFK Tatran Liptovský Mikuláš: „Mali sme výborný vstup do stretnutia. Následne súper prebral iniciatívu a strelil gól. Druhý polčas bol ovplyvnený penaltou, ktorú sme premenili. Pokutové kopy sú lotéria, mohli sme ich zvládnuť lepšie.“

Slovnaft Cup – 4. kolo:

MFK Ružomberok – MFK Tatran Liptovský Mikuláš 1:1 (1:0), 4:3 po 11 m

/MFK Ružomberok postúpil do 5. kola Slovnaft Cupu/

Góly: 21. Hladík – 51. Jendrišek (z 11 m). Žltá karta: Klimek (Liptovský Mikuláš). Červená karta: 50. Úradník (Ružomberok).

Penaltový rozstrel: Šefčík – 1:0, Bartoš – 1:1, Tučný – nepremenil, Voško – 1:2, Múdry – 2:2, Klimek – 2:3, Zsigmund – 3:3, Jendrišek – nepremenil, Chrien – 4:3, Gerát – nepremenil.

MFK Ružomberok: Frühwald – Úradník, Gabriel, Mrva, Luterán, Lavrinčík (56. Zsigmund), Múdry, Chobot (56. Šefčík), Gerec (56. Chrien), Hladík (56. Selecký), Tučný.

MFK Tatran Liptovský Mikuláš: Vajs – Klimek, Voško, Diviš, Bartoš, Bielák (75. Teplan), Gerát, Frank, Trabalík, Laura, Jendrišek.