Skip to main content

Basketbalistky MBK Ružomberok vyhrali v treťom kole Niké extraligy žien nad Young Angels Košice 76:65

Ružomberok 7. októbra (Zumag) – Košičanky boli na stretnutie výborne naladené, keďže počas týždňa zdolali na svojej palubovke majstrovské Piešťanské Čajky (97:94), čím ukončili ich 32-zápasovú víťaznú šnúru v Extralige. Liptáčky ale nenechali nič na náhodu a východniarkam nedali šancu. Domáce hráčky predviedli v úvodnej 23-minútovke dominantný výkon, ktorým položili základ svojho triumfu.

Ružomberčanky mali výborný začiatok stretnutia, keď úvodnú štvrtinu vyhrali 27:16. Aj v druhej perióde pokračovala suverenita Liptáčok, ktoré išli do polčasových kabín s pohodlným 21-bodovým náskokom – 51:30.

Po zmene strán si „Ruža“ vytvorila už 29-bodové vedenie (59:30), no nevyhla sa chybám, čo využili súperky. Tie pred poslednou časťou hry znížili manko na 19 bodov (64:45). V záverečnej štvrtine sa síce košické „anjelky“ priblížili na osem bodov, avšak domáce hráčky si už výsledok postrážili, vďaka čomu triumfovali 76:65.

Hlasy trénerov

Juraj Suja, tréner MBK Ružomberok: „Som šťastný, že sme zdolali súpera, ktorý vyhral nad majstrom. Je to pre nás cenné víťazstvo. Úvodných 23 minút sme hrali zrejme najlepší basketbal v sezóne. Na druhej strane, náš prepad bol hlboký a dlhý, ale treba povedať, že aj taký je ženský basketbal.“

Daniel Jendrichovský, generálny manažér Young Angels Košice: „Gratulujem Ružomberku, zaslúžene vyhral. Z nášho pohľadu to boli akoby dve stretnutia. Prvý polčas bol z našej strany zlý. V druhom dejstve sme hrali ďaleko lepšie, a hneď to bolo vidieť. Ružomberok mal zrazu problém, z mínus 30 sme sa vrátili na mínus osem.“