Skip to main content

Ružomberok 6. októbra (Zumag) – Zápas desiateho kola Niké ligy odohral Ružomberok opäť na domácom štadióne. Ružomberčania privítali predposledný tím tabuľky, Zlaté Moravce-Vráble získali zatiaľ iba dva body za dve remízy.

Premiéru v drese Zlatých Moraviec absolvoval nový brankár, Milan Knobloch. Domáci ohrozili bránu hostí už v prvých minútach po centri Alexandra Seleckého zakončoval Martin Chrien tesne ľavej žrdi. O dve minúty neskôr skóroval domáci hráč Adam Tučný. Jeho strelu z hranice pokutového územia zrazil hosťujúci obranca Gergely Tumma. Ružomberok mal v prvom polčase viac možností navýšiť svoje vedenie.

Zlaté Moravce-Vráble si nevypracovali gólové príležitosti. Dostali sa k jednej strele z diaľky. Ivan Krajčírik vytlačil strelu hosťujúceho Miroslava Gona k rohovej zástavke. Po súboji Romana Čerepkaia s Alexandrom Seleckým mohol hosťujúci útočník vidieť červenú kartu za úder do tváre. Rozhodca po konzultácii s video rozhodcom udelil žltú kartu.

Krátko po zmene strán Liptáci zvýšili svoj náskok. Strelou k ľavej žrdi z pokutového územia si v drese Ružomberka otvoril gólový účet Samuel Lavrinčík. Po gólovej prihrávke z prvého polčasu sa sám zapísal do streleckej listiny. Ružomberčania vsietili aj tretí gól, ktorý nebol uznaný pre ofsajd. V posledných minútach zápasu mohli hostia znížiť. Po zakončení Filipa Balaja sa lopta  otrela o tyč a Ivan Krajčírik ju pohotovo chytil do rukavíc.

„Mali sme katastrofálne vstupy do oboch polčasov. Druhý polčas sme začali hrať až po góle, keď už bolo 2:0. Nemali sme na to aby sme tu dnes mohli uspieť. Dostávame nezmyselné góly a nedávame góly to je najväčší problém,“  po prehre hodnotil zápas tréner hostí Vladimír Cifranič, ktorý sa neobáva o trénerskú pozíciu v Zlatých Moravciach.

Ružomberský tréner Peter Tomko bol s výkonom svojho mužstva spokojný. „Boli sme aktívni  v úvode prvého polčasu. Som rád za Tučného a za jeho prvý strelený gól. Čakal na príležitosť a jeho reakcia teraz v zápase bola výborná,“ poznamenal. Pre Tomka a jeho družinu bol zisk troch bodov potrebný.