Skip to main content

Zjazdová lyžiarka Petra Vlhová je v našej krajine jednou z najúspešnejších športovkýň. Olympijská víťazka pravidelne preteká vo Svetovom pohári, ale aj na Majstrovstvách sveta. Tie sa konali aj minulý rok, ale my sa pozrime ako sa darilo Petre vo svetovom pohári.

Jej účinkovanie sme sa rozhodli zhodnotiť nie z pretekárskeho ročníka, ale toho kalendárneho roku 2023. 

Vlhová si minulý rok pripísala deväť pódiových priečok 

V tom sa po prvýkrát predstavila 4. januára v Chorvátskom Záhrebe. Uplynulý rok ukončila pretekmi slalomu v rakúskom Lienzi. Petrine účinkovanie sme zhodnotili na základe jej najsilnejších disciplín slalomu a obrovského slalomu. V oboch sa na štart postavila dokopy 22-krát. Ako sa ukázalo štarty slovenskej lyžiarky sa rozdelili presne na polovicu a v oboch disciplínach pretekala po 11-krát.

Ako môžete vidieť slovenská lyžiarky sa objavila najviac krát na prvom až tretom mieste. Víťazstvo jej pritom minulý rok patrilo štyrikrát. Vlhová sa tešila postupne vo Flachau, Soldene, Levi a Courcheveal. Všetky tieto víťazstva pripísala v disciplíne slalom.

Na záver by sme ešte radi zhodntili, že viac podoiových umiestetní si Petra odniesla v slalome. V obrosvkom slalome sa umiestnila najviackrát v prvej pätici. V slalome však vypadla vickrát a to konkrétne dva.

Autor

Lucia Debnárová

Leave a Reply