Skip to main content

V rámci týždňa Slovenských knižníc 5. marca mestská knižnica Ružomberok organizovala stretnutie knižného klubu. Ako prvú knihu vybrali román americkej autorky Delii Owens Kde raky spievajú, ktorý bol pod rovnakým menom aj sfilmovaný.

“Hlavnou úlohou bolo zdieľať s ľuďmi lásku ku knihám,” uviedla moderátorka čítačky Terézia Vorčáková, ktorá počas podujatia stihla prečítať zopár kapitol z románu. Kde raky spievajú hovorí o dospievaní, emóciách, ľudských charakteroch, rodinných väzbách, priateľstve a vnútornej sile. To všetko podané poetickými obrazmi prírody Severnej Karolíny. “Hneď ako som zobrala knihu do rúk a začala ju čítať, tak som vedela, že to je správna kniha na štart knižného klubu. Už som dlhšie rozmýšľala nad čitárňou. Prešlo mi rukami viacero kníh, ale žiadna ma neoslovila tak, ako Kde raky spievajú,“ priblížila Vorčáková.

Celé podujatie sprevádzali gitarové piesne v podaní Nicol Kuráňovej, ktorá si pred stretnutím knižného klubu prečítala knihu, pozrela film a na základe nich sa snažila vytvoriť atmosféru a prostredie príbehu zo Severnej Karolíny. Knižný klub sa plánuje stretávať každý mesiac na viacerých miestach v Ružomberku, vrátane letného dvora mestskej knižnice.

Kateryna Shapovalenko

Leave a Reply