Skip to main content

Ružomberok 30. septembra (Zumag) – V zápase družstiev zo spodnej časti tabuľky nevideli diváci atraktívny ofenzívny futbal. Michalovce, s úmyslom získať body na súperovom ihrisku, ťažili najmä zo zabezpečenej obrany. Ružomberok do zápasu vstúpil aktívne a v prvom polčase si vypracoval niekoľko sľubných príležitostí na strelenie úvodného gólu. Liptáci však neboli efektívni a nenašli recept na brankára Benjamína Száraza a pevnú defenzívu Michaloviec.

Zemplínčania sa stretli v stredu (27. 09.) v druhom kole Slovenského Pohára s tímom Mestského futbalového klubu Vranov nad Topľou, kde zvíťazili po rozhodujúcom góle Stanislava Danka 1:2. Ružomberok odohral v ten istý deň dohrávku piateho kola so Slovanom Bratislava. Liptáci prehrali na domácom štadióne 1:2. Po zápase so Slovanom prišli Ružomberčania o dôležitého obrancu Mária Mrvu, ktorý v zápase po dvoch žltých kartách dostal červenú kartu. Do šatne Michaloviec prišiel počas týždňa nový tréner Peter Struhár, ktorý je zároveň bývalým trénerom Ružomberka a svoju premiéru na trénerskej lavičke Michaloviec absolvoval práve na štadióne pod Čebraťom.

Zápas sa hral na jednu bránku. Ružomberok si vybudoval tlak a súperovi nedával šancu držať loptu na kopačkách. Domácim chýbala najmä efektivita. Stretnutie bolo chudobné aj na strely. Michalovčania vyslali dve strely na bránku, s ktorými Ivan Krajčírik nemal problém. V druhom polčase, opustil plochu hosťujúci kapitán Igor Žofčák, ktorý s Ružomberkom vyhral majstrovský titul v sezóne 2005/2006. V hľadisku bolo 1120 divákov, ktorí mu pri odchode z hracej plochy poďakovali potleskom.

Domácim nevychádzala kombinačná hra tak sa snažili presadiť z väčšej vzdialenosti. Strelecký pokus Mariána Chobota skončil iba v náručí brankára Michaloviec. V poslednej tretine zápasu vyslal strelu z dvadsiatich piatich metrov Oliver Luterán. Jeho pokus bol zrazený hosťujúcim obrancom a letel k ľavej žrdi, no brankár Michaloviec skvelým zákrokom udržal čisté konto hostí.

Po zápase sa stretli tréneri oboch mužstiev na tlačovej konferencii. “Každý videl s akým cieľom sme tu prišli, že chceme bodovať a dnes to nebol jednoduchý zápas, lebo sme hrali v strede týždňa pohár. Musím pochváliť chalanov za tú taktickú vyspelosť, že sa držali taktického plánu. Cieľ, ktorý bol zastabilizovať obranu, lebo sme vedeli, že nás tlačí topánka, sme splnili. Vedeli sme, že v druhom polčase sa nám to otvorí a keby sme mali trošku viac šťastia, tak sme z tých dvoch šancí z druhého polčasu mohli streliť gól, ale ja som spokojný za bod a myslím, že ten zápas bol vyrovnaný,“ vyjadril sa bývalý tréner Ružomberka a nový tréner Michaloviec Peter Struhár.

“Z našej strany myslím si, že ťažký zápas. Nie kvôli súperovi, ale po tých dvoch ťažkých zápasoch nám chýbali sily v poslednej tretine ihriska a to myslím, že rozhodlo zápas. Myslím si, že sme dominovali počas celého zápasu,“ zhodnotil výkon svojho mužstva Peter Tomko. Ružomberčania boli podľa jeho slov v poslednej tretine ihriska málo kreatívni.